Poznajcie nasze stypendystki – Iza Stryjecka

Poznajcie nasze stypendystki – Iza Stryjecka

Pora przedstawić Wam kolejną z naszych stypendystek – Izę Stryjecką! 🦄

Iza Styjecka Stypendium Babskiej KorbyZ Izą poznaliśmy się za sprawą gravelowych ustawek w Warszawie, na których regularnie pojawiała się w sezonie 2021. Nikt z nas nie przypuszczał, że ta drobniutka osóbka z dwoma warkoczykami wystającymi spod kasku ma w sobie tyle siły i zacięcia! Trener Radek mówi, że dawno nie spotkał zawodniczki tak zaangażowanej w treningi! Jak Iza przedstawia sama siebie możecie dowiedzieć się z wywiadu poniżej.

Cześć, nazywam się Iza. Znajomi mówią, że moim znakiem rozpoznawczym i jednocześnie tajną mocą są warkoczyki wystające spod kasku (wypatrujcie!). Jestem warszawianką od urodzenia a amatorką jazdy na rowerze od kilku lat. Wszystko zaczęło się od dojazdów do pracy kiedy odkryłam, że poruszanie się rowerem po Warszawie jest szybsze niż komunikacją miejską, potem przyszła pora na wakacyjne wycieczki z sakwami. Jednak dopiero 2 lata temu odkryłam prawdziwy fun z jazdy na rowerze, a wszystko dzięki gravelowi! Moją wieloletnią pasją są również góry w wydaniu trekkingowo-skałkowo-ferratowym, ekologia i urbanistyka.

1. Dlaczego zgłosiłaś się do programu stypendium?
Od 2 lat praktykuję indywidualne i grupowe “szutrowania”, dla urozmaicenia amatorskie wyścigi na przemian z kolarstwem romantycznym. Pomimo wielkich chęci i wielu godzin spędzonych na siodełku nie zauważałam progresu, byłam przekonana, że “aby jeździć, trzeba jeździć”. Czułam narastającą potrzebę zaspokojenia ciekawości i zgłębienia tajników kolarstwa, jednak wszystko opierało się na podpatrywaniu czyichś doświadczeń, własnej improwizacji. Stypendium jest dla mnie rewelacyjną szansą, aby skupić się na indywidualnych potrzebach, przetestować wiele technik treningowych pod okiem specjalistów, tak aby jeździć ambitnie i z głową przygotować się do startów.

2. Jak zmieniło się Twoje podejście do sportu w trakcie części rekrutacyjnej do programu? Czy czegoś się nauczyłaś?
Sam proces rekrutacji był bardzo wzbogacający. Opisanie własnych nawyków treningowych i żywieniowych, specyfikacji roweru, dotychczasowych osiągnięć i celów sportowych stanowiło świetną bazę do autorefleksji. Początki treningowe były wyzwaniowe bo nie wiedziałam jak się zabrać za treningi, pojęcia jak VO2max, FTP były mi całkowicie obce. Jednak wszystko przyszło z czasem. Możliwość uczestnictwa w zimowych treningach online zmotywowała mnie do zakupu trenażera i kręcenia wirtualnych kilometrów pod okiem trenera Radka, w towarzystwie kilkudziesięciu rowerzystek z różnych zakątków świata. Dzięki temu byłam aktywna przez cały sezon zimowy, a w tym samym czasie pogłębiłam teorię niezbędną do zrozumienia istoty treningów… po solidnie przepracowanej zimie czuję, że jestem gotowa powitać sezon wiosenny 🙂

3. Jakie są Twoje plany startowe na 2022?
Starty startami, ale nie mogę się doczekać (społecznie i sportowo) powrotu do gravelowych ustawek rowerowych, które nierzadko mają znamiona “wyścigów koni” niż “coffee ride”. Tam zaczynałam, a raczej zamykałam grupy 🙂 Ciekawe jak będzie teraz i na koniec sezonu 2022? Jestem pewna, że wiele się zmieniło i w tym miejscu chciałabym gorąco zachęcić inne kobiety do próbowania swoich sił – chwytajcie okazje i próbujcie!

4. Na jakim rowerze jeździsz (szosa/gravel/mtb)?
100% gravel. Gravel to dla mnie nie tylko rower, a przede wszystkim świetni ludzie i niezapomniane wydarzenia, przygoda, wolność, natura. Nie zamienię na nic innego, no chyba, że na nowy gravel 🙂

5. Co powiedziałabyś dziewczynie, która waha się czy aplikować do naszego programu stypendium?
Możesz tylko zyskać 🙂 Dobrze zaplanowany, skoncentrowany na Tobie plan treningowy pozwoli na uniknięcie potencjalnych kontuzji, zwiększy efektywność jak i samą przyjemność z jazdy. Nie spodziewałam się, że w tak krótkim czasie tyle się nauczę i poznam tyle fantastycznych, motywujących osób, a to dopiero początek!

Radzimy dobrze zapamiętać charakterystyczną fryzurę Izy. Po warkoczykach i różowej koszulce rozpoznacie, kto wyprzedził Was na najbliższym gravelowym wyścigu! Poczynania Izy możecie śledzić na jej Stravie lub Facebooku.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

facebook
instagram