Poznajcie nasze stypendystki – Kasia Majer

Poznajcie nasze stypendystki – Kasia Majer

Kasia Majer Stypendium Babskiej KorbyKasia od 2 lat pomyka szosą po warszawskich drogach, choć zdecydowanie jej serce skradły górskie szlaki, które przemierza zarówno rowerem jak i pieszo, szczególnie zimą. Przy każdej możliwej okazji ulatnia się ze stolicy aby szukać natury w innych zakątkach, szczególnie na Śląsku skąd pochodzi. Poznajcie bliżej Kasię w mini wywiadzie poniżej.

1. Dlaczego zgłosiłaś się do programu stypendium?

Uprawiałam kolarstwo bardziej romantyczne, oczywiście kręciłam sporo ale bez żadnego planu. W weekend zawody, w tygodniu jakieś kręcenie, przy każdej możliwej okazji wypad w góry. Mimo to nie widziałam większego progresu, stałam w miejscu. Potrzebowałam motywacji i nakierowania jak powinien wyglądać prawdziwy, kolarski trening, żeby widzieć efekty.
Stypendium pozwoliło mi skupić się na tym czego potrzebuje i oczekuje pod okiem profesjonalistów oraz dostarcza ogromną dawkę wiedzy, która że mną zostanie.
2.Jak zmieniło się twoje podejście do sportu w trakcie części rekrutacyjnej do programu? Czy czegoś się nauczyłaś?
W trakcie rekrutacji nowym doświadczeniem było opisywanie nawyków i  doświadczeń treningowych. Skupianie się na potrzebach organizmu czy odpuścić trening i się zregenerować czy jednak pojechać, a może pojechać lżej? Ważnym dla mnie było także usystematyzowanie wiedzy na temat jak trenować, jak się odżywiać, czy jak przeżyć test FTP. 😛
Możliwość uczestnictwa w zimowych jazdach na trenażerze nauczyła mnie systematyczności i realizacji założonego planu. A oprócz tego miałam możliwość poznania wielu świetnych rowerowych dziewczyn.

3. Jakie są Twoje plany startowe?

Najważniejsze dla mnie są 2 górskie etapówki: Muflon i BA. I jak przy każdym starcie dobrze się bawić, mało butować i nie być ostatnią! 😅
4. Na jakim rowerze jeździsz?

Zdecydowanie MTB- leśne, górskie single to jest to! 🥰 Choć szosą też nie pogardzę.

5. Co powiedziałabyś dziewczynie, która waha się czy aplikować do naszego programu stypendium?

 

Warto spróbować! Nic nie stracisz a wiele zyskasz. Dostaniesz porządna dawkę wiedzy i motywacji a przede wszystkim poznasz świetnych ludzi.

Poczynania naszej stypendystki Kasi możecie śledzić na Instagramie lub Stravie. 

facebook
instagram