Poznajcie nasze stypendystki – Katarzyna Kozłowska

Poznajcie nasze stypendystki – Katarzyna Kozłowska
Katarzyna Kozłowska stypednium babska korba
Pora przedstawić Wam pierwszą z naszych stypendystek Kasię Kozłowską! 🦄
 
Kasia, już mając 9 lat wiedziała, co będzie robić w życiu. Oglądając IO powiedziała babci, że będzie kiedyś sportowcem. 💪🏻 Poniżej mini wywiad z tą zdeterminowaną mieszkanką Zielonej Góry.
 
1. Dlaczego zgłosiłaś się do programu stypendium?
 
Zgłosiłam się do programu bo poczułam, że jestem już na etapie, w którym sama nie jestem w stanie wejść na wyższy poziom treningowy. Przyzwyczaiłam ciało do jazdy w jednym, konkretnym obciążeniu, co spowodowało brak motywacji do wyjścia ze strefy komfortu. Przełom nastąpił po przejeździe Pierścienia Tysiąca Jezior (600 km) kiedy zrozumiałam, że mogę jeździć znacznie lepiej, ale brakuje mi sprecyzowanego planu treningowego.
 
2. Jak zmieniło się Twoje podejście do sportu w trakcie części rekrutacyjnej do programu? Czy czegoś się nauczyłaś?
 
Część rekrutacyjna do programu zbiegła się z końcem sezonu startowego. Byłam wtedy mocno skupiona na tym aby zakończyć go jak najlepiej. Po zgrupowaniu w Bielsku-Białej rozpoczęły się treningi online pod okiem Radka. Początkowo czułam ogromną frustrację. Nic nie wychodziło jak chciałam. 90% jazd wykonana była poniżej oczekiwań. Po przepracowanej zimie, kiedy wykonałam pierwszą jazdę na zewnątrz zastanawiałam się czy mi licznik aby na pewno dobrze działa. Pojawiły się pierwsze mniejsze efekty. Jazda stała się bardzo płynna, okoliczne podjazdy przestały mnie już przerażać, a tętno zaczęło utrzymywać się w planowanej strefie.
 
3. Jakie są Twoje plany startowe na 2022?
 
Przejechać BBT w granicach 45h i utrzeć co poniektórym nosa. 😉
 
4. Na jakim rowerze jeździsz?
 
Jeżdżę na szosie w kolorze schłodzonego malibu. 😀
 
5. Co powiedziałabyś dziewczynie, która waha się czy aplikować do naszego programu stypendium?
 

Że nie ma się nad czym zastanawiać, bo naprawdę warto. Szczególnie jeśli ktoś jeździ i chciałby poprawić swoje parametry wydolnościowe to, to jest najlepszy wybór. Warto jednak zaznaczyć, że to co ostatecznie osiągniemy zależy w głównej mierze od nas. Od tego na ile jesteśmy w stanie być systematycznymi i wytrwałymi. Składając formularz aplikacyjny od początku miałam określony cel i to motywuje mnie najbardziej do dalszej pracy.

Zapamiętajcie to nazwisko i szosę w kolorze malibu, ponieważ w nadchodzącym sezonie będzie o nich głośno!

Poczynania Kasi możecie śledzić na StravieInstagramie.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

facebook
instagram